Kruimelpad
Peka Kroef wint Brabant Water Award Duurzaam Watergebruik 2026
Peka Kroef is de grote winnaar van de Brabant Water Award Duurzaam Watergebruik 2026. De organisatie ontving de award op 5 november tijdens de klantendag van Brabant Water. Met hun vooruitstrevende blik laat Peka Kroef zien hoe zij hun watergebruik slim en duurzaam kunnen verminderen.
Innovatie, ambitie en actief leiderschap op het gebied van duurzaam watergebruik
Volgens de jury voldoet Peka Kroef het meest overtuigend aan de criteria van de award. Het project draagt aantoonbaar bij aan de doelstelling van 20% waterbesparing. Ook laat het tegelijkertijd innovatie, ambitie en actief leiderschap op het gebied van duurzaam watergebruik zien. Ook bij het publiek viel Peka Kroef duidelijk in de smaak. Uit meer dan 600 publieksstemmen kwam het bedrijf als grote favoriet naar voren.
“De Award Duurzaam Watergebruik is de bekroning op een jarenlang traject om watergebruik te verduurzamen binnen Peka Kroef.”
Geert van Dooren, directeur operations bij Peka Kroef (rechts op de foto)
Drie inspirerende genomineerden
Naast Peka Kroef feliciteren we Heijmans en Schunk Xycarb Technology met een welverdiende 2de en 3de plaats. Alle drie de organisaties laten zien hoe zij werk maken van slimmer en duurzamer watergebruik.
In de videoportretten nemen Peka Kroef, Schunk Xycarb Technology en Heijmans u mee in hun aanpak. Ze vertellen wat hen in beweging bracht, welke stappen ze hebben gezet en waar ze naartoe willen. Tijdens een publiekscampagne konden klanten, relaties en andere geïnteresseerden hun stem uitbrengen.
Samen werken aan duurzaam watergebruik
Duurzaam watergebruik is urgenter dan ooit. Daarom wil Brabant Water organisaties die vooroplopen zichtbaar maken en hun kennis en ervaringen delen. Door inspirerende voorbeelden een podium te geven, versnellen we samen de beweging naar duurzaam watergebruik in Brabant.
Boudewijn ter Haar, afdelingsmanager Innovatie & Nieuwe Diensten bij Brabant Water: “Onze klanten vinden waterzekerheid steeds belangrijker. Door in te zetten op reductie, hergebruik en andere bronnen helpen bedrijven de druk op de drinkwatervoorziening te verlagen en leveringszekerheid te behouden. De drie genomineerden laten zien welke resultaten mogelijk zijn als duurzaam watergebruik een volwaardige plek krijgt binnen de organisatie.”
Uitreiking tijdens klantendag
De award werd uitgereikt tijdens de klantendag van Brabant Water. Naast de uitreiking stond het programma in het teken van ontmoeting, kennisdeling en innovatie. Zo maakten onze klanten kennis met robothond Fien en beleefden zij hoe wij drones inzetten in ons werk.
Meer over de Award Duurzaam Watergebruik 2026.